فواید کاکتوس در منزل و اتاق خواب

فواید کاکتوس در منزل و اتاق خواب

کاکتوس گیاه جذابی است. میتوان از این گیاه برای دکوراسیون خانه یا محل کار استفاده کرد. علاوه بر زیبایی که به محیط می دهد، می تواند برای بدن، کاهش استرس، کاهش نویز مفید باشد. نگهداری این گیاه آسان است و هر ۵ یا ۶ روز یک بار می توان این گیاه را آبیاری کرد.در این مقاله ما سعی داریم بر فواید کاکتوس | فواید نگاهداری کاکتوس در منزل، خانه یا اتاق خواب صحبت کنیم

نگاه اجمالی به فواید کاکتوس

فواید کاکتوس

فواید کاکتوس

کاکتوس یک گیاه شاداب است که بخشی از خانواده Cactaceae  ها می باشد. این گیاه بیشتر در قاره آمریکا توزیع می شود. حدودا نزدیک به ۲۰۰۰ گونه کاکتوس شناخته شده وجود دارد ، برخی از کوچکترین کاکتوس ها فقط چند سانتی متر بلندی دارند اما بلندترین آنها ممکن است به ارتفاع نزدیک به ۲۰ متر (۶۶ فوت) و ضخامتی تا حدود یک متر برسند.

تزئین منزل با گیاه کاکتوس

تزئین منزل با گیاه کاکتوس

 

کاکتوس ها گیاه های زیبایی هستند، علاوه بر زیبایی شما می توانید از فواید کاکتوس در محل کار یا خانه خود بهره مند شوید.مطمئنا وجود کاکتوس در این مکان ها ، برای بدن و اعصاب مفید می باشد همچنین کاکتوس ها می توانند تا ۲۰٪ از خشکی پوست بکاهند و علائم ضد پیری برای پوست صورت دارند. گذشته از اینکه زیبا به نظر برسند ، این گیاهان دکوراسیون بسیار خوبی را در خانه یا محل کار ایجاد می کنند ، نگهداری این گیاه آسان است و فقط نیاز هست هر ۵ روز یک بار به آن آب داده شود.

 

فواید نگهداری کاکتوس:

فواید نگاهداری کاکتوس در محل کار

فواید نگاهداری کاکتوس در محل کار

 • فواید کاکتوس و رهایی از استرس

دانشمندان ثابت کرده اند که فقط نگاه کردن به کاکتوس گیاهان واقعی و در حال رشد می تواند به کاهش استرس کمک کند. افرادی که تعداد زیادی کاکتوس در خانه دارند، می توانند از فواید کاکتوس بهره برده و زندگی ای شادتر ، آرام تر و تمرکز بیشتر بر روی کارها خواهید داشت. این یک دلیل عالی برای نگهداری کاکتوس در خانه و محل کار است. مطالعات بسیاری بر روی فواید کاکتوس و خاصیت آن ها برای کاهش انجام شده است. . یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ نشان داده است که گیاهان کاکتوس دارای اثرات زیر هستند.

 • ۳۷٪ کاهش اضطراب
 • ۵۸٪ کاهش افسردگی
 • ۴۴٪ کاهش عصبانیت
 • ۳۸٪ کاهش خستگی
دکوراسیون زیبا از یک منزل با گلدان های کاکتوس

دکوراسیون زیبا از یک منزل با گلدان های کاکتوس

وجود گیاه کاکتوس در خانه از خصومت و عصبانی بودن افراد کم میکند. اگر حتی یک کاکتوس در محل کار خود داشته باشید ، می تواند تمام این عوامل را کاهش دهد . این مزیت نه تنها به موفقیت در کار شما کمک می کند بلکه یک شیوه زندگی بهتر با دشمنی کمتر و خستگی کمتری به شما هدیه می دهد.

 

 • افزایش بهره وری مغز

آزمایشات درباره این گیاه نشان داده است، که وجود کاکتوس در محیط کار شما ۱۲٪ بهره وری مغز را افزایش می دهد. دلیل این امر این است، که کاکتوس ها به کاهش دی اکسید کربن اضافی کمک می کنند. دی اکسید کربن می تواند باعث بی قراری ، خستگی ما شود و در کل باعث ایجاد سردرد میشود. اما با وجود کاکتوس می توانید بهره وری مغز را افزایش داده و تمرکز بیشتری بر روی کار خود داشته باشید. رنگ و بافت کاکتوس باعث آرامش ذهن می شود و یا آور طبیعت است. این گیاهان به عنوان گیاه هایی برای بهبود و تمرکز شناخته شده اند.

 

 • کیفیت هوا را بهبود می بخشد
تنفس بهتر یکی دیگر از فواید نگهداری کاکتوس در منزل یا اتاق خواب

تنفس بهتر یکی دیگر از فواید نگهداری کاکتوس در منزل یا اتاق خواب

با توجه به انتشار دی اکسید کربن ، گیاهان می توانند کیفیت هوا در محیط داخلی را به روش های دیگر بهبود بخشند. بعضی از افراد غالباً از مشکلات تنفسی رنج می بردند که به عنوان علامتی شایع از سندرم بیماری ساختمان شناخته شدند. آزمایشاتی که بر روی فواید کاکتوس انجام شده نشان داده است که، تعداد این بیماری ها نه تنها کاهش می یابد بلکه از بین می روند.

با وجود کاکتوس در محل کار یا خانه، می توانید سطح CO2 را ۵۰٪ کاهش داده و همچنین گرد و غبار و باکتری موجود در هوا را کاهش دهید. همچنین سمومی در دفتر کار وجود دارد که توسط پلاستیک ، رنگ و محصولات تمیز کننده ایجاد می شود که ممکن است توسط گیاهان به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

 

 

 • نویز را کاهش می دهد
کاهش نویز و پارازیت با نگهداری کاکتوس

کاهش نویز و پارازیت با نگهداری کاکتوس

ممکن است درباره ی فواید کاکتوس کمتر چیزی را مطالعه کرده باشید، این گیاه برای کاهش نویز محیط بسیار مناسب است. سر و صدای هایی که معمولاً حواس ما را پرت می کند، با وجود کاکتوس ها قابل کاهش است. این به معنای تمرکز بیشتر است در حین کار است.

 

 • بهتر نفس بکشید
افزایش کیفیت هوا یکی از فواید کاکتوس و نگهداری آن می باشد

افزایش کیفیت هوا یکی از فواید کاکتوس و نگهداری آن می باشد

با اضافه کردن کاکتوس به خانه ی خود ، به حفظ هوای تازه و از بین بردن سموم از محیط کمک کنید. کاکتوس  دی اکسید کربن را جذب می کنند و آنها را به کربوهیدرات های گیاهی تبدیل می کنند، این کار باعث ایجاد اکسیژن خالص ، تمیز و قدرت بخش برای تنفس ما می شوند.

 

 

 • از بین بردن ( VOCs )

VOCs (ترکیبات آلی فرار) مواد شیمیایی هستند که توسط بسیاری از محصولات مصنوعی که در زندگی روزمره ما استفاده می کنند ، از رنگ گرفته تا پلاستیک ، به هوا منتقل می شوند. به نظر می رسد این ترکیبات باعث ایجاد مشکلاتی، مانند سردرد و بیماری های جدی مانند سرطان می شوند. کاکتوس ها می توانند VOC را از هوا جذب کرده کنند.

 

 • بهبود سلامت
لذت نگاهداری انواع ساکولنت ها و کاکتوس ها

لذت نگاهداری انواع ساکولنت ها و کاکتوس ها

علاوه بر کاهش استرس ، برخی از مطالعات درباره فواید کاکتوس، نشان داده اند که نگهداری کاکتوس در محیط اطراف شما در واقع می تواند سلامتی شما را بهبود بخشد. این امر می تواند به این دلیل باشد که خاک گیاه به عنوان اسفنجی عمل می کند که رطوبت محیط خانه شما را کاهش می دهد.  همچنین ممکن است تقویت سلامتی که از گیاهان و کاکتوس ها ساطع می شود، به دلیل توانایی آنها در کاهش استرس باشد و این امر بدن شما را قادر می سازد به تنهایی با ویروس ها و باکتری ها مقابله کند.

 

رشد و مراقبت از گیاه کاکتوس آسان است

نگاهداری آسان کاکتوس ها

نگاهداری آسان کاکتوس ها

برای زنده نگه داشتن کاکتوس نیازی نیست که تجربه ی باغبانی داشته باشید. آبیاری این گیاه گاه به گاه و حدود ۵ روز یک بار صورت می گیرد. برخی از گونه های کاکتوس فقط به یکبار آبیاری در طول ماه نیاز دارند. این گیاه ماندگاری زیادی دارد و می تواند در خانه به مدت ۱۰ سال زنده بماند.

فواید کاکتوس و قدرت های درمانی آن

کاکتوس ها گیاهان خوبی برای ایجاد آرامش و بهبودی هستند. برخی از گونه های کاکتوس ، مانند آگاو و آلوئه ورا نیز حاوی خواص درمانی هستند که به مدت زیادی برای بسیاری از بیماری ها استفاده می شوند. Agave به عنوان یک ضدعفونی کننده طبیعی شناخته شده است که برای درمان بریدگی و سوختگی استفاده می شود و همچنین ژل گیاهان آلوئه ورا باعث کاهش آفتاب سوختگی، بریدگی و کبودی می شود.